איך הדולר משפיע על הפנסיה שלכם?

אנחנו קמים כל בוקר, מתארגנים לעבודה, נמצאים בעבודה במשך 5-8 שעות, יום אחרי יום, שבוע אחר שבוע, חודש אחרי חודש, שנה אחר שנה. חלק מהחלומות שלנו אנחנו מצליחים להגשים ולממש במהלך אותם שנים ואתם חלקם אנחנו שומרים… לחלק האחרון של חיינו…כשיהיה יותר זמן, כשיהיה יותר כסף… כשיהיה… כולנו חושבים בשלב כזה או אחר של חיינו על אחד הנושאים הכי מדוברים ומשמעותיים עבור האדם בעולם המודרני – הפנסיה שלנו.

אז מסתבר שמצב הפנסיה שלנו לא ממש טוב ויש לכך מגוון של סיבות. ראשית כל, ההפקדה לקרן לא נעשית בהתאם לשכר המלא שלנו. בנוסף, חלק גדול מהאוכלוסיה מתחיל לעבוד ולהפריש את הסכומים לפנסיה בגיל יחסית מאוחר ובמקביל תוחלת החיים רק עולה. דבר נוסף שמשפיע על סכום הפנסיה החודשי שנקבל מתייחס לתשואות. הרי יש כל מיני מסלולי השקעה.

העניין הוא שהריביות נחשבות לנמוכות כאשר משקיעים במסלולי השקעה של שוק ההון. מדובר בשוק לא יציב שלפעמים עולה ולפעמים נמצא בירידה ולכן גם הפנסיה שלנו לא תמיד נמצאת בעלייה. מה שאנחנו יכולים לעשות זה להגדיל את שיעור ההפקדות החודשי, להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם ולבחון את מסלול ההשקעה שלנו. לכל מסלול יש מאפייני השקעה משלו שבסופו של דבר משפיעים על התשואה הכוללת שאנחנו מקבלים. כל שיפור ולו באחוז אחד בתשואה השנתית, יבוא לידי ביטוי בהגדלת החיסכון הפנסיוני בעשרות אחוזים. כאמור, מדובר באחד הנושאים המשמעותיים שישפיעו על איכות חיינו בגיל השלישי ולכן יש לבחון את כל האפשרויות, לשים לב לדמי הניהול שאנחנו משלמים, לוודא שאכן הפנסיה מופרשת על כל השכר שלנו ובעיקר להתייעץ עם האנשים הנכונים.