פנסיה טובה פנסיה רעה, מה ההבדל ואיך לזהות?

אחד הנושאים הכלכליים החשובים והמדוברים בשנים האחרונות הוא נושא הפנסיה. אנשים רבים שואלים את עצמם כל מיני שאלות הקשורות לתחום הזה של פנסיה כמו למשל כמה כסף יופרש להם עם הגיעם לגיל הפנסיה, מה עליהם לעשות כדי לוודא שאכן המעסיק מפריש את הכסף שמגיע להם, כמה דמי ניהול משולמים דרך הקרן המנוהלת ועוד. ובכן, יש כל מיני קריטריונים שמשפיעים על הפנסיה שלנו ודרכם ניתן להבין האם הפנסיה שלנו אכן טובה או רעה. במאמר הבא בחרנו לעסוק בנושא של קצבה מזערית שכן קצבה זו חשובה ומשפיעה על איכות הפנסיה שלנו.

ובכן, נכון לתחילת שנת 2018 הקצבה המזערית עומדת על סכום 4,418 שקלים. מדובר בקצבת המינימום ממנה אנו יכולים להתחיל לתכנן את תכנוני המס. קודם כל עלינו להגיע לקצבה זו ורק אז נוכל לעשות כל מיני תכנונים עתידיים.

במידה ואין אנו מצליחים להוכיח שצברנו פנסיה בסכום של 4.418 שקלים, כל הכסף שצברנו עד כה, הולך למטרה אחת והיא מטרת הקצבה על מנת להגדיל קצבה זו ולאפשר לנו לחיות בכבוד. במידה ואכן הוכחנו למדינה שיש לנו את הסכום הזה, בשילוב דמי הביטוח הלאומי, לא תהיה בעיה לבצע את אותו תכנון. במידה ואנחנו לא מצרפים את סכום הקצבה לפנסיה כדי להגיע לסכום המינימום שהמדינה קבעה, נצטרך בגיל הפרישה לשלם 35 אחוז מס. לעומת זאת, אם כן הגענו לסכום המינימום ניתן יהיה למשוך את הכסף כולו פטור ממס.

מה סופרים לצורך קצבה מזערית הקובעת האם הפנסיה שלנו טובה או רעה?

קצבה מזערית נקבעת אך ורק על פי פנסיה ולכן אין קשר לנכסים, קצבאות שארים, פנסיה של בעלי שליטה וקצבה שאיננה מוכרת.