המדריך המלא לפנסיה טובה

אחד הנושים הכלכליים הכי חשובים עבורנו ואין זה משנה אם אנחנו בני 25, 30 או 50 הוא נושא החיסכון לפנסיה. כדאי לדעת שככל שנתחיל לחסוך לפנסיה בגיל צעיר יותר, הדבר יבוא לטובתנו וכך נוכל להנות מקצבת פנסיה גבוה יותר כאשר נצא באמת לפנסיה. על פי החוק, במקום העבודה הראשון, כבר מגיל 20, אחרי 6 חודשי עבודה, המעסיק חייב להתחיל להפריש לעובד כספים לקרן הפנסיה.

 

למעשה, גם המעסיק וגם אנחנו (במקרה של שכירים) מפרישים סכום מסוים לפנסיה מגובה המשכורת. אנחנו מפרישים 5.5% מהשכר והמעסיק מפריש 6% לפנסיה ועוד 6% לפיצויים. החלק של המעסיק, משולם בנפרד מהשכר שלנו והחלק שלנו יורד משכר הברוטו.

 

מה קורה במצב שבו אנחנו נמצאים ”בין עבודות“

 

רבים מאיתנו עוברים במהלך השנים לפחות עבודה אחת אם לא יותר. לכן, חשוב לוודא שאחרי שאנחנו עוברים למשרה הבאה, המעסיק אכן מתכוון לתת לנו את כל הזכויות שמגיעות לנו, בעיקר כאשר כבר יש קרן פנסיה פעילה.

 

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו קשור להתנהלות בקרן עצמה כמו למשל הסדרים לביטוח נכות ושארים. כל הביטוחים הנלווים הללו עולים לנו כסף ולכן אם את אישה לא נשואה ואין לך ילדים, אין סיבה שתשלמי על הביטוחים האלה.

 

למעשה, החיסכון הפנסיוני עומד להיות הנכס הכלכלי החשוב והמשמעותי ביותר לאחר גיל 45 ולכן שווה לבדוק איפה אנחנו משלמים כמה שפחות דמי ניהול. תשלום דמי ניהול גבוה באים על חשבון החיסכון הפנסיוני וחבל. דבר נוסף שרבים מאיתנו לא ממש מודעים לו, הוא שיש לנו את הזכות לבחור באיזה קרן פנסיה שנרצה והמעסיק חייב להסכים לזה.