כמה המעביד מפריש לי לפנסיה ?

לאורך השנים חלו המון שינויים בחוק הפנסיוני כאשר שכירים רבים שואלים את עצמם כמה המעביד אמור להפריש להם לפנסיה שלהם. בתור עובדים שכירים, אנו עובדים מאוד קשה במשך השנים ורוצים שכאשר נגיע לגיל הפנסיה, נוכל לצאת לפנסיה בלי כל בעיה ולדעת בוודאות שהכסף אותו חסכנו במהלך השנים קיים ונשמר עבורנו.

 

כדאי לדעת שכל מעסיק מחוייב להפריש סכום מסוים לפנסיה לפי פנסיית מינימום אותה קבעו באופן כללי במשק הישראלי. אם בעבר לא כל עובד היה מקבל הפרשה לפנסיה, היום אין דבר כזה וזה חוק שכל מעסיק מחוייב לעמוד בו. החוק חל על כל הגברים מגיל 21 ועל כל הנשים מגיל 20.

 

על פי ההסכם, במידה ולעובד כבר יש ביטוח פנסיוני וקרן, המעביד פשוט ממשיך להפריש לאותה קרן, אלא אם כן יש הסכמים אחרים על פי חוק הפנסיה, שכן במקרים מסוימים ההפרשה תמשיך אחרי שישה חודשי עבודה, אלא אם כן לעובד כבר יש ביטוח פנסיוני.

 

אז כמה המעביד צריך להפריש לנו?

 

על פי צו ההרחבה לביטוח פנסיה, משנת 2008 כל עובד כאמור מבוטח בביטוח פנסיוני, שמתבצע באמצעות הפרשות הן של המעסיק והן של העובד.

 

אם מתייחסים לנתונים של ינואר בשנה שעברה, שיעור ההפרשות של גובה הפנסיה הינו 18.5 אחוזים מהשכר. 6 אחוזים מתוכם מופרשים על ידי העובד וכל השאר כלומר 12.5 אחוזים מופרשים על חשבון המעסיק. מתוך ה12.5 אחוזים, 6.5 אחוזים הם רכיב תמלוגים ועוד 6 אחוזים הפרשות לרכיב פיצויים.

 

לעובדים העובדים בשירות המדינה, יש זכאות לשיעור הפרשות גבוה יותר.