איתור כספים אבודים

לא חבל על הכסף?

רוב השכירים המועסקים על ידי מעביד מבוטחים על ידי קרנות פנסיה. הדבר מעניק להם אפשרות לקבל בעתיד פנסיה המגיע להם בזמן שבו יפרשו מתפקידם. הנתונים מוכיחים כי אלפי ואף מיליוני שקלים מונחים באותם קרנות פרנסיה באין דורש לאותם כספי אבודים.
איתור כספים אבודים

קשה מאד לעלות על אותם כספים אבודים של קרנות פנסיה, וזאת מכמה וכמה סיבות:

  • לא תמיד הבעלים יודעים כי יש להם כספים באלו שהם קרנות פנסיה, שהם זכאים לקבל. רוב השכירים אינם מתמצאים בנבכי החוקים ולא יודעים בדיוק מה אומר כל סעיף ומה נדרש מהם. הם יודעים שהם מבוטחים, ושהפרישו מידי חודש בחודשו סכום עבור קרנות פנסיה, אבל מה למעשה הם קבלו ומה נותר להם, זה קצת מסובך.
  • קרנות פנסיה שונות עברו שינויים במהלך השנים. האחראים עליהם אינם הבנקים כמו בעבר, אלא חברות ביטוח. במהלך השינויים עברו קרנות פנסיה רבים להיות תחת שם אחר ולפעמים נערך מיזוג בין קרנות שונים. מסיבה זו קשה לשכיר הפשוט לזהות את קרן הפנסיה המקורית שלו, ולדעת מה שייך אליו.
  • איתור כספים אבודים שייכים לפעמים לאנשים שכבר עזבו את העולם, ולא תמיד היורשים שלהם מודעים לרכוש. קרנות פנסיה ששייכים לאנשים שכבר נפטרו, שוכבים באין דורש.
  • פיצול קרנות פנסיה רבות הקיימות בארץ והשמות הרבים שלהם, גורם לבלבול גדול עבור אנשים אשר מנסים לברר. במיוחד מי שעבד במספר עבודות והחליף מקומות עבודה במהלך חייו. אם ברצונו לעשות איתור כספים אבודים הוא עלול להסתבך מרוב שמות וחברות למיניהם.

 

איתור כספים אבודים – כדאי גם לך!

כדי להתגבר על הקושי, ולסייע לאדם לקבל כספים המגיעים לו ביושר ומלכתחילה, קמו חברות שונות אשר התמחותן לתת שירות איתור כספים אבודים. הם מבררים אודות כספים הנמצאים בכל קרנות פנסיה שונות, ומחזירים אותם לבעלים.

השרות משתלם היות ובלעדיהם לא יוכל האדם הקטן לשים את ידו על כספים אלו. אולם יש לסכם מראש מה יהיה התמורה. העמלה שמשלמים עבור השרות תנתן לחברה של איתור כספים אבודים, לאחר שתמצא את אותם כספים ותעניק אותם לעובד.

יש לך קרנות פנסיה? הכסף שלך מגיע לך ביושר, אל תוותר עליו!

אישים בתחום: עופר אלשיך